تبلیغات
تابش آبپخش - پاسخ به انتقاد

تابش آبپخش
 
فرهنگی- اجتماعی- اقتصادی

پاسخ به انتقادات آقای مهرداد حسن پور شهروند محترم آبپخش

با عرض سلام و احترام.

از اینکه انتقادات خود را نسبت به بنده عنوان نموده اید ممنونم. تمام تلاش و کوشش ما این است که شهروندان اجازه انتقاد داشته باشند و تصمیمات و اقدامات شورای شهر و اعضای آن مورد نقد و کنکاش شهروندان واقع شود.

* تاکنون نظر و یا نظراتی با عنوان حسن پور و یا هر عنوان دیگری که مطالب فوق را مطرح کرده باشد در تابش مشاهده نکرده ام، هر چند در مواردی انتقاداتی ارسال می شود اما بخاطر وجود رگه هایی از تخریب سایر اعضای شورا و یا شخصیت های حقیقی، از تایید آن خودداری می شود که البته تعداد آنان اندک بوده است.

1- بله بنده یکی از نمایندگان مردم آبپخش هستم و سعی و تلاش دارم که بیشتر به موضوعات عمومی و کل شهر بپردازم اما بصورت طبیعی نسبت به محلات بهرام آباد و قلایی شناخت بیشتری دارم و چون محل زندگی ام است مراجعات مردم دو محل نیز به بنده نسبت به سایر اعضای شورا بیشتر است همانطور که سایر اعضای شورا نیز مردم اطراف محل سکونتشان مراجعات بیشتری به آنان دارند.

مشکلات کوچک نیز هر چند جزیی است و خواسته ی عموم را در بر نمی گیرد اما به هر صورت برای برخی اقشار جامعه آبپخش مشکل تلقی شده و بر اعضای شورا وظیفه است که این مسائل را نیز پیگیری نمایند.

ـ دفتر ارتباطات مردمی را در محله بهرام آباد زده ام بلحاظ اینکه هیچ کرایه ای نمی پردازم و بار کرایه مغازه و سایر هزینه ها را موسسه بشارت و باشگاه شاهین می پردازند.

در محله قلایی نیز دنبال مکان و یا مغازه ای بوده ایم که دفتری آنجا داشته باشیم و در برخی روزهای هفته به همراه مهندس فرخ عباسی در محله قلایی حضور داشته باشیم، اما تاکنون موفق نشده ایم. امیدواریم دفتری نیز در آنجا تاسیس نماییم.

ـ ما خواستار تغییر دفتر اصلی شورای شهر به خارج از محیط شهرداری و در حاشیه بلوار وحدت هستیم بدلیل اینکه با جابجایی دفتر شورا، هم از دخالت های شورای شهر در امور شهرداری کاسته می شود و همچنین امکان مراجعه بهتر و راحت تر مردم نیز فراهم خواهد شد.

ـ در گزارشات خود دقت دارم موضوعات محله بهرام آباد بر سایر محلات و موضوعات عمومی سنگینی نکند و تذکر شما نیز دقت من را بیشتر خواهد کرد. اما به حقیقت می گویم که تعصب قومی و قبیله ای و محله ای ندارم و حق را مربوط به هر فرد، قوم، محله و ... باشد بدون تعصب بیان می کنم و از آن دفاع می نمایم. همچنانکه مشکلات مختلف برخی افراد سایر محلات را نیز بر حسب وظیفه پیگیری کرده ام و یا اینکه طبق برنامه در تمام مسجد شهر هر سه محله به طور هفتگی حضور می یبابم و ارتباط مستمر با همه همشهریان دارم. 

2- اولویت اول ما مشکلات شهر آبپخش است اما اگر زمان فراغتی پیش آید هیچ اشکالی نمی بینم که به محدوده روستاهای بخش نیز کمک نماییم. کمک ما به افزایش جمعیت روستاها و ارائه خدمات به آنان در واقع عین خدمت به مردم شهر آبپخش است زیرا چنین دیدگاهی ما را به هدف برخورداری از فرمانداری آبپخش نزدیک تر می نماید.

اگر منظورتان کمک به آبرسانی و برقرسانی روستای بند است، باید اذعان کرد که تعداد قابل توجهی از کشاورزان آبپخش اهل و ساکن روستای بند بوده اند و هم اکنون نیز در محدوده آن روستا زمین دارند و کشاورزی می کنند. بنابر این پیگیری مشکلات آنان از یک جنبه در واقع پیگیری مشکلات مردم آبپخش است.

توسعه و ارائه خدمات آب و برق به روستای بند با ذکر دلایلی که فعلاً امکان رسانه ای شدن ندارد، به نفع مردم و کلیت شهر آبپخش می باشد.

برای نمونه موضوعات نخل داری، کشاورزی و آبیاری در ظاهر در محدوه شهر آبپخش نیست و جزء وظایف شورای شهر نمی باشد اما از جهتی نخل داران و کشاورزان ساکن آبپخش هستند و یکی از وظایف شورا پیگیری مشکلات مردم است و طبیعتاً شورا می تواند وارد این عرصه شود.

3- هدف از بازدید آب انبار سکنار و انعکاس خبر آن در تابش این بوده است که به مسئولین ذیربط اعلام کنیم: نخلستان های آبپخش یک منطقه گردشگری مناسب محسوب می شود (هر چند ما از آن بی خبریم) و نمونه آن وجود چنین آثار تاریخی نیز است که تاسیس این آب انبار مربوط به سنه 42 بوده است. پس انعکاس این مطلب مسئولین و مردم را هوشیار می سازد تا از تخریب و محو کردن چنین آثار باستانی و با ارزشی که متعلق به مردم آبپخش است جلوگیری شود.

به عنوان مثال بازتاب آن باعث شد که آقای مهندس فرخ عباسی موضوع را پیگیری کند و از همسایه آب انبار درخواست نماید تا اقدامات لازم را برای حفظ آثار انجام دهد.

4- با شخصیت حقیقی شهردار و هیأت رییسه شورا هیچگونه مخالفتی ندارم. اما با شخصیت حقوقی آنان آنهم بر حسب وظیفه کار دارم. بنابر این دلیل مشکلات ما با برخی دوستان در شورای شهر فقط بر سر اجرای قانون می باشد و بس. ما هیچ چیزی جز اجرای قانون از شهردار محترم و همکارانمان در شورای شهر نمی خواهیم؛ داور و فصل الخطاب ما می بایست قانون باشد نه نظرات شخصی، قومی و سلیقه ای. اما اگر تعریف شما از همدل شدن این باشد که ما از وظیفه نظارتی و حق و حقوق مردم دست برداریم قطعاً چنین چیزی ممکن نیست. برای ایجاد وحدت در شورای شهر حول محور قانون بسیار تلاش کرده ایم و حتی از حق شخصی خود نیز گذشته ایم.

سنگ اندازی یعنی اینکه از روی منافع شخصی، قومی و باندی و یا بدون دلیل و منطق، مخالفت کردن و مانع انجام کار شدن.

اولاً ما تاکنون اظهار نظر و یا اقدامی نکرده ایم که بدون پشتوانه قانون و یا خدای ناکرده بر اساس منافع شخصی یا گروهی باشد. ثانیاً اگر منظور رأی منفی در شورای شهر است که فکر کنم از اختیارات اولیه هر عضو شورا، حق رأی است؛ حتی ما در مورد رأی خود نیز بشدت دقت داریم که از روی هوای نفس و سلیقه شخصی نباشد و فقط منافع مردم و پایبندی به قانون را ملاک قرار می دهیم.

5- بشدت با خودنمایی و استفاده ابزاری از دین مخالفم و به هیچ وجه و در هیچ موقعی تاکنون از دین برای اهداف دیگر استفاده نکرده ام و نخواهم کرد. ای کاش موارد را ذکر می کردید چرا که عنوان کلی را برای هر کسی می توان بکار برد.

6- وبلاگ تابش با تمام رسانه­های مجازی یک تفاوت دارد و آن بلحاظ اینکه منتسب به عضو شورا است درج هر نوع مطلبی در آن می بایست بدور از تخریب سایر اعضای شورا و شخصیت های دیگر باشد و همچنین مطابق با قانون، اعلام موضع کند و هیچ گاه از قانون عدول ننماید.

7- من و همکارم مهندس فرخ عباسی با برگزاری مراسم جشن در ایام نوروز نه تنها مخالف نبوده بلکه با کمیت و کیفیت بیشتر موافق بوده ایم.

تنها مرجع قانونی که مجوز هزینه را برای جشن و یا هر مراسمی توسط شهرداری صادر می کند شورای شهر می باشد. لذا هر نهادی مجوز صادر کرده است نمی تواند جایگزین شورای شهر باشد و ما تا آخر میگوییم مراسم مذکور (از نظر هزینه و نه محتوای آن) فاقد مجوز شورای شهر بوده است.

نهادهای دیگر نظیر ارشاد، دفتر امام جمعه، فرمانداری، استانداری و ... فقط در مورد محتوی و ملاحظات امنیتی، سیاسی و اجتماعی آن می توانند مجوز صادر نمایند نه در مورد هزینه مراسم.

شورای شهر ناظر بر امور شهرداری است نه مداح شهرداری! نظارت وظیفه ماست و این حق قانونی توسط مردم به نمایندگانشان در شورا واگذار شده است که از تمامی اقدامات شهرداری اطلاع داشته باشند و هیچ مرجعی نمی تواند این حق را از شورای شهر سلب کند.

به هر حال حق مردم است که هر میزان هزینه در شهرداری در هر موضوعی را اطلاع داشته باشند نه اینکه در مراسم اعلام کنیم پولی بابت مراسم نداده ایم و بعداً مشخص شود که به مردم ... گفته ایم!

برای توضیحات بیشتر به مطلب « توضیح در مورد جشن نوروزی در پارک آبپخش » منتشر شده در تابش مراجعه کنید.

انتقاد شما دقت ما را در وظیفه نمایندگی مردم بیشتر کرده است و باعث دلگرمی و انگیزه بیشتر خادمان شما خواهد شد.

به امید اتحاد بیشتر اعضای شورای شهر حول محور قانون و منافع عمومی مردم شریف آبپخش

از سایت نخلستان آبپخش بخاطر درج انتقاد شهروند محترم در راستای اطلاع رسانی و حقوق شهروندی سپاسگزارم.

حسن صمصامی عضو شورای اسلامی شهر آبپخش

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 9 اردیبهشت 1393 توسط باران
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : سیبا طرح